Erasmus Puan Listesi ve Başvuru / Tercih İşlemleri hkTüm Duyurular
26
NİS

 

 

 

 

 

Değerli öğrenciler,

Erasmus öğrenim hareketliliği puan listesi YTÜ Erasmus Ofisi web sayfasında yayınlanmıştır. Söz konusu duyuruda yerleştirme işlemine dair önemli bilgiler ve kurallar vurgulanmıştır. 

Bu açıklamaları dikkatle okumanız gerekmektedir.

Gerek başvuru sayısının çokluğu gerekse içinde bulunduğumuz küresel coronavirus salgın koşulları nedeniyle nihai başarı puanlarının açıklanması takviminde gecikmeler meydana gelmiştir. Puanların yayınlanması sonrasında yapılacak yerleştirme işlemi de benzer sebeplerle gecikmiş ve bazı üniversitelerin aday gösterme (nomination)
işlemlerine ait son tarihler geçmiş/geçmek üzeredir. Bu konu ile ilgili pek çok üniversite ile yazışmalar gerçekleştirilmiş fakat bazı üniversitelerden cevap alınamamıştır. Bölümümüz’ün anlaşmalı olduğu ve yerleştirme işlemi yapılabilecek üniversite listesi ekteki pdf dosyasında sunulmaktadır. Genel olarak üniversiteler nomination tarihleri için gerekli desteği sağlamaktadır. İleriki süreçte nomination tarihi içinde bulunduğumuz coronavirus pandemi sürecinden dolayı geçmiş olabilecek üniversitelerden birini seçmiş olabilecek öğrenciler bilahare kalan boş kontenjanlara yönlendirilecektir.

Değindiğimiz hususlardan dolayı, Erasmus hareketliliği yerleşim işlemine katılmak isteyen öğrenciler, “Makine Mühendisliği_Erasmus tercih formu” adlı Word dosyasını eksiksiz ve formda belirtildiği şekliyle doldurup imzalayarak formu pdf e dönüştürerek, 30.04.2021 Cuma günü Saat 16:00’a kadar googleclassroom da oluşturulan sınıfa tercih formlarını göndermelilerdir.  Googleclassroom bağlantı adresi tercih formundadır. Formda da belirtildiği bu tarihten sonra gönderilecek başvurular dikkate alınmayacak ve yerleşim işlemi yapılmayacaktır. Erasmus Ofisi web sayfasında da belirtildiği gibi “herhangi bir üniversiteye yerleşmeyen yada herhangi bir sebepten ötürü bölüm koordinatörü ile iletişime
geçmeyen öğrenciler 2021-2022 akademik yılı Erasmus+ Öğrenim Hareketliliğinden yararlanamayacaklardır”. 

Yerleştirme işlemi kesinlikle tekrarlanmayacaktır. EK LİSTE VEYA YEDEK LİSTE UYGULAMASI YOKTUR. Formunu göndermeyenler veya bir üniversiteye yerleştirilmeyenler 2021-2022 döneminde öğrenim hareketliliğinden faydalanamayacaktır.

Yerleştirme işlemi, başarı puanı en yüksek olan öğrenciden başlanarak yapılacaktır. Her öğrencinin 7 adet üniversite tercih hakkı bulunmaktadır. Öğrenciler, seçimlerini “2021_univ_selection_erasmus_tek sayfada” adlı pdf dosyasında belirtilen üniversiteler arasından yapmalıdır. Bu doküman haricinde kalan anlaşmalar çeşitli sebeplerle uygulanmamaktadır. Seçimlerinden herhangi birine yerleştirilemeyen öğrenci, Erasmus hareketliliği sürecine
katılamayacaktır.

Tüm Öğrencilerimize Başarılar Dileriz

Makine Mühendisliği Bölüm Başkanlığı

 

Anlaşmalı Üniversite (Kontenjan) Listesi İçin Tıklayınız

Erasmus Komisyonu Güncel Görev Dağılımı İçin Tıklayınız

Tercih Formu İçin Tıklayınız